Najlepsze batony energetyczne z proteinami dla kobietCzy często zmagasz się z uczuciem głodu, ale nie chcesz iść na kompromis z dietą i zjeść coś niezdrowego? Czy przekąski, które lubisz są naładowane cukrem lub konserwantami? Batony proteinowe są doskonałą opcją, gdy szukasz czegoś zdrowego i pożywnego. Są one dostępne w szerokiej gamie smaków, tekstur i rozmiarów. Ogólnie rzecz biorąc, batony białkowe zapewniają dobre źródło białka wraz z innymi składnikami odżywczymi. Większość batonów proteinowych jest bezglutenowa i przyjazna dla wegan, jak również. Ważne jest jednak, aby przeczytać etykietę przed zakupem jakiegokolwiek batonu, aby wiedzieć, co jest w środku. Poniższy artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, co warto wiedzieć o tych poręcznych przekąskach.

Co to jest baton proteinowy?

Batony proteinowe to przekąski, które mają być źródłem białka. Batony proteinowe są często używane przez ludzi, którzy stosują dietę low-carb, lub którzy szukają zdrowej opcji przekąski. Ilość białka, którą otrzymujesz z batona będzie zależała od smaku i marki. Niektóre bary zawierają tak mało jak 5 gramów białka, podczas gdy inne mogą zawierać aż 22 gramy białka. Podczas gdy większość batonów proteinowych jest wykonana z soi lub białka serwatkowego, istnieją takie, które są wykonane z kolagenem, który jest białkiem pochodzącym z kości zwierzęcych. Batony proteinowe to wygodne przekąski, które można zabrać ze sobą w podróż. Są dobre dla ludzi, którzy są zawsze w ruchu i potrzebują czegoś szybkiego do jedzenia.

Jak batony białkowe pomagają schudnąć?

Batony proteinowe są doskonałą opcją przekąskową, gdy próbujesz schudnąć. Te batony są wygodnym sposobem na zwiększenie spożycia białka. Spożywanie większej ilości białka może pomóc zwiększyć metabolizm, poprawić sytość i zmniejszyć głód. Kiedy jesz więcej białka, twoje ciało zwiększy tempo metabolizmu o 10-25%. To dlatego, że białko wymaga więcej energii do rozpadu niż inne węglowodany, takie jak cukier lub węglowodany z ziaren.

Większość batonów proteinowych zawiera około 10-25 gramów białka. Jedzenie takiej przekąski, zwłaszcza po południu, kiedy zachcianki są często najsilniejsze, może pomóc zmniejszyć ogólne dzienne spożycie kalorii. Nie oznacza to jednak, że możesz jeść tyle batonów proteinowych, ile chcesz. Spożywanie zbyt wielu wysokobiałkowych batonów spowoduje przyrost wagi, jeśli nie zmniejszysz jednocześnie ogólnego spożycia kalorii.

Jakie są najlepsze marki batonów proteinowych dla kobiet?

Najlepsze marki batonów proteinowych dla kobiet będą zależały od Twoich indywidualnych preferencji smakowych. Polecamy jednak następujące marki:

  • MRM - MRM robi wysokiej jakości batony proteinowe, które są świetne dla wszystkich poziomów fitness. Te batony są przyjazne dla wegan, bezglutenowe i zawierają 22 gramy białka. MRM oferuje wiele smaków, w tym czekoladowe masło orzechowe, ciasto czekoladowe i s'mores.
  • Think Thin - Think Thin tworzy wiele wysokiej jakości i bogatych w białko batonów. Te bary są w szerokiej gamie smaków. Dobrymi przykładami są masło orzechowe, czekoladowe białko orzechowe i jabłko cynamon brązowy cukier.
  • PBFIT - PBFIT robi batony, które są świetne dla osób ze specyficznymi ograniczeniami dietetycznymi, w tym wegan i osób z wieloma alergiami pokarmowymi. Batony PBFIT są bezglutenowe, bez soi i nie mają żadnych sztucznych składników ani konserwantów.

Czy są jakieś minusy jedzenia batonów proteinowych?

Chociaż batony proteinowe są doskonałym wyborem na przekąskę, jest kilka rzeczy, na które należy uważać. Niektóre batony mogą mieć wysoką zawartość kalorii, sodu i cukru. Jeśli zjesz zbyt wiele takich batonów, możesz w końcu zwiększyć swoje ogólne dzienne spożycie kalorii. Idealnie, chcesz jeść niskokaloryczną, wysokobiałkową przekąskę. Inne bary mogą mieć bardzo wysoką zawartość cukru. Jeśli obserwujesz spożycie cukru, upewnij się, że czytasz informacje o wartościach odżywczych na opakowaniu batonu.

Pamiętaj, że batony białkowe nie są zamiennikiem posiłku. Nie są one przeznaczone do zastąpienia zdrowego posiłku, zwłaszcza jeśli próbujesz schudnąć. Zamiast tego, mają być przekąską, która może pomóc Ci uniknąć jedzenia niezdrowego posiłku.

Jak wybrać najlepszy baton proteinowy dla kobiet?

Najlepszy baton proteinowy dla kobiet będzie zależał od Twoich indywidualnych gustów i preferencji. Możesz jednak skorzystać z poniższych wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy baton dla Ciebie:

  • Sprawdź etykietę. Upewnij się, że spożywasz baton wysokobiałkowy o zawartości około 10-25 gramów białka. Chcesz również unikać batonów, które mają wysoką zawartość sodu lub cukru.
  • Wybierz baton z kilkoma gramami błonnika. Jedzenie batonów bogatych w błonnik może pomóc Ci poczuć się pełnym na dłużej i zmniejszyć głód.
  • Szukaj naturalnych składników. Chcesz batona, który nie ma tony konserwantów, sztucznych składników lub cukru.
  • Wybierz baton o teksturze, którą lubisz. Niektóre batony są chrupiące, podczas gdy inne są miękkie i żujące.
  • Wybierz baton, którego smak lubisz. Im bardziej smakuje Ci baton, tym bardziej prawdopodobne jest, że zjesz go ponownie.

Batony proteinowe są doskonałym źródłem białka i wygodną przekąską, którą można zabrać w podróż. Jedzenie większej ilości białka może pomóc zwiększyć metabolizm, poprawić sytość i zmniejszyć głód. Jedzenie wysokobiałkowego batonu może pomóc Ci uniknąć jedzenia niezdrowego posiłku, takiego jak fast food. Te batony to świetny sposób na zwiększenie spożycia białka bez konieczności wprowadzania większych zmian w diecie. Możesz wybrać bar, który ma odpowiednią ilość białka, którego potrzebujesz i jest niski poziom cukru. Powinieneś również spojrzeć na inne składniki w barze. Upewnij się, że ma kilka gramów błonnika, jest niski poziom sodu i ma naturalne składniki. Korzystając z tych wskazówek, możesz znaleźć odpowiedni dla siebie bar proteinowy.