Batony i suplementy energetyczne mogą być ważnym narzędziem dla sportowców i innych profesjonalistów fitness. Mogą pomóc Ci uzyskać składniki odżywcze, których potrzebujesz podczas treningu, ale istnieje wiele podejść do wyboru odpowiednich, aby upewnić się, że zyskasz jak najwięcej ze swoich pieniędzy. Kluczem do znalezienia najlepszego batona energetycznego jest znalezienie takiego, który zawiera makroelementy (białka, węglowodany i tłuszcze) w odpowiedniej dla siebie proporcji. Potrzebujesz batona, który zawiera wystarczającą ilość węglowodanów i białka, które zapewnią Ci szybką energię podczas wydłużonego treningu wytrzymałościowego. Dobre źródło tłuszczów pozwoliłoby na stopniowe uwalnianie energii przez cały dzień i pomogłoby w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu w organizmie.

Czym są batony energetyczne i kiedy należy ich używać podczas treningu?

Batony energetyczne to rodzaj produktu spożywczego, który zazwyczaj składa się z węglowodanów złożonych, tłuszczów i białka. Na ogół pasują do kategorii przekąski lub zamiennika posiłku. Produkty te są zwykle używane podczas lub po treningu, gdy ważne jest, aby uzupełnić energię.

Batony energetyczne to łatwy sposób na szybkie i wygodne źródło energii podczas sesji treningowych. Mogą być również stosowane jako uzupełnienie spożycia węglowodanów i składników mineralnych. Najlepszą porą na zjedzenie ich podczas treningu są pierwsze 30 minut, ponieważ zapewnią Ci one paliwo do treningu. Batony energetyczne występują w wielu kształtach i rozmiarach, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: są zazwyczaj bogate w węglowodany i zawartość cukru. W związku z tym nie powinny być spożywane regularnie, ponieważ mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak przyrost masy ciała i rozregulowanie poziomu cukru we krwi.

W ostatnich latach wiele uwagi poświęca się wpływowi żywienia na wydajność. Coraz powszechniej rozumiemy, że nasze ciała potrzebują składników odżywczych podczas treningu i diety, aby zapewnić optymalną wydajność. Jedzenie powinno być spożywane przed i po ciężkim treningu, ponieważ organizm wykorzysta energię z pożywienia do regeneracji po treningu. Batony energetyczne mogą być pomocne sportowcom podczas treningów. Dostarczają niezbędnych składników odżywczych, których organizm potrzebuje podczas ciężkich sesji treningowych. Jest szczególnie przydatny w sportach wytrzymałościowych.

Zalety korzystania z batonów energetycznych podczas treningu

Batony energetyczne to zdrowa, wygodna przekąska, którą można spożywać podczas każdego rodzaju treningu. Dają sportowcom zastrzyk energii bez konieczności polegania na napojach lub żelach dla sportowców, które zawierają składniki, które mogą nie być nieszkodliwe dla zdrowia. Batony energetyczne są idealne dla sportowców, ponieważ stanowią trwałe źródło energii oraz zapewniają szybki i łatwy sposób ich spożywania podczas treningu. Można je również stosować jako alternatywę dla wysokokalorycznych posiłków, takich jak ciasto i pizza, które sprzyjają odchudzaniu i nabieraniu formy. Wiele firm oferuje teraz swoim pracownikom opcje w postaci barów, takich jak Clif Bar, Luna Bar, Epic Bars itp., które ułatwiają cieszenie się pysznym jedzeniem w czasie pracy.

Ludzie często mają trudności z przetrwaniem długiego treningu bez jedzenia. Czasami są po prostu głodni i potrzebują przekąski przed kontynuowaniem treningu lub pracy. Tutaj przydają się batony energetyczne! Batony energetyczne są wygodne, przenośne i łatwe do noszenia przy sobie na czas, gdy podczas sesji napadnie głód. Dostarczają również wszystkich ważnych składników odżywczych, które pomagają zasilać Twoje ciało, a także węglowodanów niezbędnych dla tych mięśni, na których rozwój ciężko pracowałeś! Batony energetyczne można znaleźć w większości sklepów spożywczych w pobliżu napojów energetycznych, ale czasami mogą być drogie. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, dostępne są inne opcje, które są tańsze. Jedną z opcji jest zrobienie własnego batonu energetycznego z domowej granoli i białka w proszku. Wiele osób szuka sposobów, aby trenować mądrzej i ciężej. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę wytrzymałości jest dostarczanie organizmowi odpowiedniego paliwa. Trenuj mądrze dzięki tej liście suplementów, które pomogą Ci dłużej wytrzymać.

Jakie są jeszcze inne zalety jedzenia batonów energetycznych w czasie treningu?

  • To wygodne

Ważne jest, aby podczas treningu mieć pod ręką przekąski, ponieważ są one łatwe do przenoszenia, jedzenia i trawienia. Niektórzy ludzie wolą używać w tym celu koktajli proteinowych lub żeli, ale dla tych, którzy chcą czegoś, co mogą po prostu złapać i zjeść lub zjeść rękami, batoniki energetyczne są dobrą opcją. To również dobra opcja na wyprawę w góry czy jazdę na rowerze.

  • Smakują dobrze

Niektóre z tych gotowych batonów zawierają składniki, które mogą pomóc w regeneracji mięśni po treningu. Mają też różne smaki, więc nie musisz się martwić, że zgubisz kubki smakowe podczas próbowania nowych rzeczy.